Kontakt
Zapraszamy
Poniedziałek–piątek, 9.00-17.00
tel.: +48 (22) 620 45 74
[email protected]
Historia Firmy

Firma Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk powstała w 2005 roku, lecz jej historia sięga wiele lat wcześniej. W 2001 roku Paweł Niemczyk, młody student, entuzjasta numizmatyki, wnuk znanego numizmatyka Mieczysława Niemczyka (członka Polskiego Towarzystwa Archeologicznego, Warszawskiego Towarzystwa Numizmatycznego oraz autora publikacji numizmatycznych), związał się z Warszawskim Antykwariatem usytuowanym przy ul.Świętojańskiej na Starym Mieście. To kameralne przedsięwzięcie było prowadzone od 1989 roku przez panów Jacka Michalskiego i Arkadiusza Pawłowskiego, doświadczonych antykwariuszy z długoletnim stażem i ustaloną renomą.
Entuzjazm, energia, wiedza, umiejętności i ponadprzeciętny zmysł handlowy Pawła Niemczyka zadecydowały, iż po kilku latach wspólnej pracy to on został wybrany na szefa nowopowstałej firmy – Antykwariat Numizmatyczny Paweł Niemczyk. Skutkiem takiej decyzji nastąpił szybki rozwój Firmy, która dzięki swej działalności o międzynarodowym zasięgu, nowatorskim aukcjom numizmatycznym zyskała zaufanie i wysokie notowania na krajowym i światowym rynku numizmatycznym. Uznanie, potwierdzone uczestnictwem w najbardziej prestiżowych organizacjach branżowych świata, wysokie standardy i uczciwość pozwoliły na zgromadzenie kapitału zaufania, jakim darzą nas kupujący i sprzedający z całego świata. Zostało to docenione przez najpoważniejsze stowarzyszenia numizmatyczne świata, które przyjęły Firmę do swych związków. Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk jest jedyną firmą numizmatyczną z krajów dawnego bloku wschodniego, zaproszoną do najbardziej elitarnego klubu profesjonalistów IAPN (International Association of Professional Numismatists).
Dzisiaj, pod kierownictwem Michała Niemczyka, który swą wiedzę i doświadczenie zdobywał pod opieką starszego brata Pawła, Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk kontynuuje długą tradycję i działalność, kierując się dobrem naszych Klientów.
Bardzo dbamy o wysokie standardy, pielęgnujemy i rozwijamy zasady współpracy ze wszystkimi naszymi kontrahentami w kraju i za granicą. Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne aukcje monet, a także do naszego sklepu w Warszawie przy ul. Żelaznej 67/22.

Copyright © 2005-2016 Antykwariat Numizmatyczny Paweł i Michał Niemczyk.
Wszelkie prawa zastrzeżone.