Publikacje numizmatyczne

Od lat Antykwariat Numizmatyczny współuczestniczy w opracowywaniu oraz publikacji literatury fachowej. Przyczynia się do podniesienia poziomu wiedzy na temat numizmatyki polskiej oraz historii polskiej wojskowości.

Do celów naukowych udostępniły nam swoje zbiory takie instytucje jak Gabinet Numizmatyczny Zamku Królewskiego, Muzeum Mennicy oraz Muzeum Czapskich w Krakowie.

Jesteśmy sponsorami, współautorami lub wydawcami największych polskich publikacji naukowych na tematy związane z numizmatyka, poniżej prezentujemy tylko wybrane dzieła.


Corpus Nummorum Civitatis Thorunensis J. Dutkowski i A. Suchanek

Długo oczekiwane przez wszystkich kolekcjonerów starej Polski, przełomowe dla numizmatyki, zamykające cykl monografii mennic ziem pruskich, dzieło dotyczące mennictwa toruńskiego. To pierwszy w historii numizmatyki polskiej tak dokładny i kompletny katalog obejmujący mennictwo toruńskie od Średniowiecza po dzień dzisiejszy.

Dwie poprzednie publikacje: Corpus Nummorum Gedanensis oraz Civitatis Elbingensis sprawdziły się jako podstawowe katalogi dla wyceny i klasyfikacji monet gdańskich i elbląskich u kolekcjonerów i we wszystkich domach aukcyjnych na świecie.

Wszystko wskazuje na to, że trzecia część - ostatnia - tego tryptyku także będzie dobrze przyjęta w numizmatyce. Podstawowa pozycja, obowiązkowa w księgozbiorze. 

- twarda okładka 

- format: 22 x 30 cm 

- 341 stron 

Skontaktuj się z nami

22 620 45 74

Zadzwoń do nas dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów lub napisz na email: [email protected]

Najlepsza obsługa online

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

youtube facebook