Publikacje numizmatyczne

Od lat Antykwariat Numizmatyczny współuczestniczy w opracowywaniu oraz publikacji literatury fachowej. Przyczynia się do podniesienia poziomu wiedzy na temat numizmatyki polskiej oraz historii polskiej wojskowości.

Do celów naukowych udostępniły nam swoje zbiory takie instytucje jak Gabinet Numizmatyczny Zamku Królewskiego, Muzeum Mennicy oraz Muzeum Czapskich w Krakowie.

Jesteśmy sponsorami, współautorami lub wydawcami największych polskich publikacji naukowych na tematy związane z numizmatyka, poniżej prezentujemy tylko wybrane dzieła.


Janusz Parchimowicz - Monety Polskie - 2 tomy

Najnowsza, rozszerzona edycja katalogu monet polskich p. Janusza Parchimowicza.

Nazwisko autora związane jest od lat z polską numizmatyką, od 23 lat ukazuje się najbardziej popularny wśród kolekcjonerów podstawowy katalog monet polskich XX wieku.

Autor nie zapomina też o bardziej zaawansowanych i dociekliwych zbieraczach, oddając do ich rąk raz na kilka lat monumentalne dzieło - bardzo dokładny i pięknie wydany, albumowy katalog monet polskich. Wydawnictwo składa się z dwóch tomów formatu A4 wydanych na kredowym papierze w twardej oprawie. Tom I to specjalistyczne wydanie katalogu monet starej Polski od Władysława IV Wazy do roku 1864, końca mennictwa XIX w. Mamy tu nowe, dodatkowe rozdziały z monetami Zygmunta II Augusta i Stefana Batorego (1545 - 1584). Większość monet po raz pierwszy pokazana w kolorze, niektóre monety pierwszy raz pokazane na fotografiach. Przy każdej monecie dokładnie informacje dotyczące nakładów, wagi i osiągniętych cen w domach aukcyjnych, które je sprzedawały. W ostatnim rozdziale znajduje się katalog współczesnych replik monet starej Polski. 

Wydawnictwo NEFRYT.

Wymiary: 215 x 303 mm

Skontaktuj się z nami

22 620 45 74

Zadzwoń do nas dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów lub napisz na email: [email protected]

Najlepsza obsługa online

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

youtube facebook