Publikacje numizmatyczne

Od lat Antykwariat Numizmatyczny współuczestniczy w opracowywaniu oraz publikacji literatury fachowej. Przyczynia się do podniesienia poziomu wiedzy na temat numizmatyki polskiej oraz historii polskiej wojskowości.

Do celów naukowych udostępniły nam swoje zbiory takie instytucje jak Gabinet Numizmatyczny Zamku Królewskiego, Muzeum Mennicy oraz Muzeum Czapskich w Krakowie.

Jesteśmy sponsorami, współautorami lub wydawcami największych polskich publikacji naukowych na tematy związane z numizmatyka, poniżej prezentujemy tylko wybrane dzieła.


Złoto czasów dynastii Wazów Śląsk tom 3 - J. Dutkowski

Mamy przyjemność zaprezentować trzeci tom publikacji, obejmujący tematykę i katalogujący wszystkie złote emisje na obszarze ówczesnego Śląska.

Tom III obejmuje złote mennictwo śląskie i ze Śląskiem powiązane. Tom otwierają monety książąt piastowskich.

Są to emisje złotych monet i medali wybite przez władców piastowskich rządzących w księstwach cieszyńskim, oraz legnicko brzesko wołowskim. Autor dotarł do wszystkich publicznych kolekcji polskich, europejskich i pozaeuropejskich, posiadających w swoich zbiorach monety śląskie. Książka jest bardzo bogato ilustrowana, ogółem zebrano ponad 2500 tysiąca fotografii. W części katalogowej opisano blisko 890 typów, odmian i wariantów monet i medali śląskich i ze Śląskiem związanych. W tym ponad 950 pokazano na zdjęciach. Znakomita większość prezentowanych na zdjęciach monet czy medali, była po raz pierwszy sfotografowana

Wielką zaletą nowego katalogu są bardzo dobrej jakości fotografie. Możemy dzięki nim podziwiać kunszt artystów medalierów, precyzję szczegółów stempla.

Wiele z tych fotografii zostało udostępnionych autorowi publikacji  przez firmę Niemczyk. Są to zdjęcia monet i medali, które w ostatnim czasie mieliśmy przyjemność eksponować w naszej Firmie.

Przeglądając strony starannie wydanej publikacji, wypełnionej fotografiami pięknych monet, w większości niedostępnych dla kolekcjonerów, mamy satysfakcję, że działalność naszej Firmy i pomoc przy redagowaniu katalogu przyczyniła się w powstaniu tego dzieła.

Skontaktuj się z nami

22 620 45 74

Zadzwoń do nas dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów lub napisz na email: [email protected]

Najlepsza obsługa online

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

youtube facebook