Poradnik, jak sprzedać monety i banknoty - krok po kroku

13.04.2024
Poradnik, jak sprzedać monety i banknoty - krok po kroku

kroku

Numizmatyka to wspaniała pasja, którą dzielę z uczestnikami rynku już jako czwarte pokolenie marszandów i kolekcjonerów. Budując zbiór dawnych monet czy banknotów rzadko uświadamiamy sobie, że jest to pasja, którą podzielali również polscy monarchowie, najwybitniejsi profesorowie, naukowcy czy najwięksi przedwojenni przemysłowcy.
W XIX-wiecznych rozprawach numizmatyka opisywana była jako nauka, a badacze postulowali nawet uruchomienie na uniwersytetach numizmatycznych wydziałów! Żeby o tym nie zapomnieć, wielokrotnie podkreślamy, jak ważna jest na tym rynku edukacja - zarówno na poziomie dogłębnych specjalistycznych analiz, jak i odpowiedzi na najprostsze pytania.
Jak się zorientować, czy moneta jest rzadka i skąd czerpać wiedzę, jaką może osiągnąć cenę? Jak można sprzedawać numizmaty i czego nie robić, żeby niechcący nie pozbawić ich wartości?
Aby wyjść naprzeciw wszystkim początkującym kolekcjonerom i inwestorom, przygotowaliśmy dla Państwa ekspresowy poradnik, jak rozpocząć numizmatyczną przygodę. Zapraszam więc, oczywiście z przymrużeniem oka, do szkoły!
Michał Niemczyk

Rozważasz pierwszą sprzedaż na rynku numizmatów? Do pobrania bezpłatnie tutaj: Poradnik, jak sprzedać monety i banknoty - krok po kroku