Dom Aukcyjny Niemczyk budowany jest obecnie przez czwarte pokolenie numizmatyków i marszandów

Aukcja to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń na rynku numizmatów. Walory prezentowane w naszych katalogach badane i opisywane są uprzednio przez zespół ekspertów.

Przebieg oraz wyniki licytacji śledzić można w czasie rzeczywistym poprzez naszą autorską platformę aukcjamonet.pl, ponadto w trakcie każdej aukcji możliwy jest kontakt telefoniczny z naszym specjalistą, który poinformuje właściciela obiektu o rezultacie sprzedaży.

W trosce o zapewnienie jak najszerszego odbioru aukcyjnej oferty, wydarzenia organizowane przez Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk komunikowane są również w zasięgowych mediach. Zapowiedzi nadchodzących aukcji oraz prezentacje najciekawszych pozycji z katalogu znaleźć można w takich tytułach jak „Dziennik Gazeta Prawna”, „Wprost”, „Rzeczpospolita” czy TVN24.

Przyjmując walory na nasze aukcje, standardowo oferujemy kolekcjonerom umowę komisową, której wzór dostępny jest na stronie.

Masz pytanie? - Skontaktuj się z nami!

Antykwariat Numimatyczny Michał Niemczyk
ul. Żelazna 67/22 00-871 Warszawa
Godziny otwarcia
pn. - pt. 09:00 - 17:00

Collection Management - Profesjonalne Zarządzanie Zbiorem

MOŻLIWOŚĆ AKTUALIZACJI WYCENY KOLEKCJI

czytaj więcej

Wstępną wycenę dokonywaną na podstawie fotografii przez naszych specjalistów możesz uzyskać bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że prześlesz zdjęcia awersu i rewersu waloru poprzez prosty formularz na naszej stronie, a wycena przygotowana przez zespół ekspertów trafi na Twój adres e-mail w ciąg dwóch dni roboczych. Będziemy wdzięczni za podanie w formularzu również kilku podstawowych informacji - masy w przypadku monety, a także wymiarów.

Przejdź do Formularza, żeby uzyskać bezpłatną wycenę.  

Wolisz przesłać zdjęcia walorów poprzez e-mail? Nasz adres to: [email protected]

INDYWIDUALNE KATALOGOWANIE ZBIORÓW

czytaj więcej

Zastanawiasz się, czy to właściwy moment na sprzedaż monet i czy właśnie aukcja będzie odpowiednią metodą? Możesz omówić to ze specjalistą w siedzibie naszej firmy lub telefonicznie. Oprócz bezpłatnej szacunkowej wyceny, która nie zobowiązuje do sprzedaży, nasz zespół przygotuje dla Ciebie plan, kiedy i jak najkorzystniej zaoferować poszczególne walory na rynku kolekcjonerskim. Z uwagi na fakt, że każda moneta, banknot czy odznaczenie wyceniane jest przez naszych specjalistów w kontekście aktualnych tendencji na rynku, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie związane z tym pytania i doradzimy najwłaściwszy kanał sprzedaży.

KONTAKT DO TWOJEGO OSOBISTEGO DORADCY

czytaj więcej

Gorące nowojorskie licytacje dukatów Zygmunta III Wazy czy wielowalutowe transakcje wWarszawie - oba zjawiska stanowią wyłącznie przykładowe dowody na to, że polska numizmatyka spotyka się z prawdziwie międzynarodowym popytem. Mając to na uwadze, oferta każdej z naszych aukcji tłumaczona jest na języki obce i kierowana równolegle do zagranicznego grona licytujących poprzez największe aukcyjne platformy. Nasze katalogi w cyfrowej formie dostępne są m. in. w serwisie Sixbid czy amerykańskiej platformie NumisBids, natomiast wydane w postaci drukowanych publikacji trafiają do kolekcjonerów w wielu państwach świata.


W trosce o zapewnienie jak najszerszego odbioru aukcyjnej oferty, wydarzenia organizowane przez Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk komunikowane są również w zasięgowych mediach. Zapowiedzi nadchodzących aukcji oraz prezentacje najciekawszych pozycji z katalogu znaleźć można w takich tytułach jak „Dziennik Gazeta Prawna”, „Wprost”, „Rzeczpospolita” czy TVN24.

REPREZENTACJA NA ŚWIATOWYCH AUKCJACH

czytaj więcej

Moneta może być cenna niezależnie od bieżącej wartości rynkowej. Rozumiejąc, że numizmaty są dokumentami historii mierzonej często w setkach, a nawet tysiącach lat, z jednakową starannością badamy i opisujemy rzadkie walory we wszystkich pułapach cenowych. Odpowiadając na potrzebę wiarygodnego źródła fachowych informacji, ustanowiliśmy dla naszych katalogów najwyższy standard opracowania noty waloru - zwracając uwagę na detale stempla, kontekst historyczny i kulturowy, a także stan zachowania i rzadkość na rynku kolekcjonerskim.


W ramach szerokiej działalności edukacyjnej, Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk jest wydawcą najważniejszych branżowych publikacji, a także specjalistycznych katalogów tematycznych towarzyszących aukcjom. Przy sprzedaży całych zbiorów proponujemy osobne, profesjonalne opracowanie katalogu poświęconego wyłącznie zgłaszanej kolekcji.

Planujesz dopiero rozpocząć zbiory, ale trudno Ci zdecydować, jaki kolekcja powinna mieć profil?

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami oraz specjalnie przygotowanej sekcji:
Budowanie kolekcji monet - początek.

Rozważasz pierwszy zakup na rynku numizmatów? Przygotowaliśmy dla Ciebie
Poradnik o rynku numizmatów na start

Z pewnością jest jeszcze mnóstwo pytań… Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem specjalistów

Konrad Gruszka
Numizmatyk

+48 22 620 45 74

Nasze usługi