100 lat rodzinnej tradycji kolekcjonerskiej

Nasza firma rodzinna, Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk jest najbardziej rozpoznawalnym polskim numizmatycznym domem aukcyjnym na świecie. Od lat organizujemy profesjonalne aukcje numizmatyczne, gdzie oferujemy najlepsze polskie monety, medale, banknoty i odznaczenia.

395 000 sprzedanych walorów kolekcjonerskich
Tylko profesjonalna aukcja gwarantuje uzyskanie najwyższej ceny rynkowej, dlatego walory na nasze aukcje przyjmujemy przez cały rok.

14 500 000 złotych - rekordowa sprzedaż na pojedynczej aukcji
• światowy zasięg naszych aukcji.
• im ciekawszy walor lub większa kolekcja, tym atrakcyjniejsze warunki zaproponujemy.
• zaliczki gotówkowe, nawet do 50% wartości walorów.
• filmy oraz artykuły prasowe do najciekawszych pozycji.

44 przeprowadzone aukcje i 30 000 klientów
Podstawową zasadą jaką kierujemy jest wysoki stopień profesjonalizmu, dyskrecja i uczciwość w kontaktach z klientami.

Jak sprzedać monety, medale i banknoty na Aukcjach Niemczyk?

Wypełnij formularz który jest na stronie, zadzwoń lub napisz do nas.

Spisujemy umowę komisową przyjęcia przedmiotów do wystawienia na aukcji w Firmie lub na odległość. Umowa do druku
do pobrania tutaj

Natychmiast skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia warunków transakcji.

Oferujemy najkorzystniejsze warunki komisowe dla naszych klientów. Możliwość wypłaty zaliczki pod przekazane walory.

Sprzedaż aukcyjna na aukcji stacjonarnej w hotelu i w internecie na www.aukcjamonet.pl

Szeroka promocja w Polsce i na zagranicznych portalach aukcyjnych, do najciekawszych pozycji filmy oraz artykuły prasowe.

Wypłata pieniędzy, nasz opiekun aukcyjny skontaktuje się w celu ustalenia najwygodniejszej dla Ciebie formy rozliczenia za sprzedaż.

Wypłata za sprzedane walory następuje gotówką (odbiór w Firmie) lub przelewem na konto.

Zygmunt III Waza. Królewskie 50 dukatów 1621 Bydgoszcz – JEDYNE NA RYNKU – RZADKOŚC R8
Zygmunt III Waza. Królewskie 50 dukatów 1621 Bydgoszcz – JEDYNE NA RYNKU – RZADKOŚC R8
Cena końcowa:
3 240 000 
Stefan Batory. Talar 1580 Olkusz - ORZEŁ
Stefan Batory. Talar 1580 Olkusz - ORZEŁ
Cena końcowa:
672 000 
Rosja, Mikołaj II 5 rubli 1895, półimperiał, Petersburg
Rosja, Mikołaj II 5 rubli 1895, półimperiał, Petersburg
Cena końcowa:
644 000 
Krzyż Virtuti Militari II klasy 1831 za stłumienie Powstania Listopadowego
Krzyż Virtuti Militari II klasy 1831 za stłumienie Powstania Listopadowego
Cena końcowa:
318 000 
5 złotych 1932 Nike NGC MS61 Najrzadsza moneta obiegowa II RP
5 złotych 1932 Nike NGC MS61 Najrzadsza moneta obiegowa II RP
Cena końcowa:
150 000 
PRL. 10 groszy 1973 BEZ ZNAKU NGC MS65
PRL. 10 groszy 1973 BEZ ZNAKU NGC MS65
Cena końcowa:
31 800 

Dlaczego Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk to najwyższe ceny na rynku?

Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk budowany jest obecnie przez czwarte pokolenie numizmatyków i marszandów, którzy rozpoczynali swoją działalność w salonach pełnych dzieł, monet i kolekcjonerów przedwojennej Warszawy. Dzisiaj, jako wiodący numizmatyczny dom aukcyjny Europy Środkowej, organizujemy aukcje śledzone przez tysiące licytujących z wielu zakątków globu.

Nasz zespół specjalistów wypracował przez lata najbardziej profesjonalną i komfortową linię obsługi sprzedaży na rynku numizmatycznym, docenioną zarówno przez właścicieli największych kolekcji, jak i osoby planujące dopiero pierwszą aukcyjną sprzedaż. Renomę na europejskim rynku numizmatycznym zawdzięczamy przede wszystkim pięciu elementom, które sprawiają, że z każdą kolejną aukcją grono współpracujących z nami kolekcjonerów powiększa się.

Rozważasz pierwszą sprzedaż na rynku numizmatów? Przygotowaliśmy dla Ciebie Poradnik, jak sprzedać monety i banknoty - krok po kroku

Zawsze możesz samodzielnie wysłać walory na nasze aukcje wraz z umową komisową, dostępną do pobrania na tutaj.

Wybierz najlepszy sposób wyceny numizmatycznej

Wycena telefoniczna

Wycena jest bezpłatna i możliwa głównie w przypadku standardowych numizmatów.
tel: 22 620 45 74

Wycena e-mail

Wycena wstępna jest bezpłatna i nie obliguje właściciela do sprzedaży.
tel: [email protected]

Wycena bezpośrednia

Najdokładniejsza i najczęściej wybierana wycena, czyli wizyta w naszej Firmie - bezpłatna i nie obliguje właściciela do sprzedaży.
ul. Żelazna 67, lokal 22L, 00-871 Warszawa

Wycena samodzielna

Jak dokonać wyceny samemu? Wejdź na nasze bezpłatne archiwum numizmatyczne i wyszukaj numizmaty samodzielnie na: archiwum.niemczyk.pl

Z pewnością jest jeszcze mnóstwo pytań… Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem specjalistów

Inesa Florczak
Opiekun aukcyjny

+48 22 620 45 74

Dom Aukcyjny Niemczyk budowany jest obecnie przez czwarte pokolenie numizmatyków i marszandów

Aukcja to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń na rynku numizmatów. Walory prezentowane w naszych katalogach badane i opisywane są uprzednio przez zespół ekspertów.

Przebieg oraz wyniki licytacji śledzić można w czasie rzeczywistym poprzez naszą autorską platformę aukcjamonet.pl, ponadto w trakcie każdej aukcji możliwy jest kontakt telefoniczny z naszym specjalistą, który poinformuje właściciela obiektu o rezultacie sprzedaży.

W trosce o zapewnienie jak najszerszego odbioru aukcyjnej oferty, wydarzenia organizowane przez Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk komunikowane są również w zasięgowych mediach. Zapowiedzi nadchodzących aukcji oraz prezentacje najciekawszych pozycji z katalogu znaleźć można w takich tytułach jak „Dziennik Gazeta Prawna”, „Wprost”, „Rzeczpospolita” czy TVN24.

Przyjmując walory na nasze aukcje, standardowo oferujemy kolekcjonerom umowę komisową, której wzór dostępny jest na stronie.

Nasze usługi

Masz pytanie? - Skontaktuj się z nami!

Antykwariat Numimatyczny Michał Niemczyk
ul. Żelazna 67/22 00-871 Warszawa
Godziny otwarcia
pn. - pt. 09:00 - 17:00

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Rozważasz pierwszą sprzedaż na rynku numizmatów?

Zastanawiasz się, ile może być warta moneta, banknot czy inny przedmiot kolekcjonerski, który posiadasz? Skorzystaj z bezpłatnej wstępnej wyceny, którą nasi eksperci przygotują indywidualnie dla Ciebie - w siedzibie Antykwariatu lub do dwóch dni roboczych od nadesłania fotografii awersu i rewersu online. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także doradzimy, jaka formuła sprzedaży walorów zapewni im najwyższą wartość na rynku. Bezpłatną wycenę niezobowiązującą do sprzedaży uzyskać można w naszym Antykwariacie na cztery poniższe sposoby:

Wstępną wycenę dokonywaną na podstawie fotografii przez naszych specjalistów możesz uzyskać bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że prześlesz zdjęcia awersu i rewersu waloru poprzez prosty formularz na naszej stronie, a wycena przygotowana przez zespół ekspertów trafi na Twój adres e-mail w ciąg dwóch dni roboczych. Będziemy wdzięczni za podanie w formularzu również kilku podstawowych informacji - masy w przypadku monety, a także wymiarów.

 

Przejdź do Formularza, żeby uzyskać bezpłatną wycenę.
 

Wolisz przesłać zdjęcia walorów poprzez e-mail? Nasz adres to: [email protected] 


Uwaga! Jeśli na posiadanych przez Ciebie walorach znajdują się zabrudzenia czy widoczna jest tworząca się z upływem czasu patyna, nie podejmuj próby czyszczenia numizmatów samodzielnie!

W przypadku, gdy zajdzie taka potrzeba, nasi eksperci usuną zabrudzenia bez uszkodzenia lustra monet, natomiast samo zabarwienie patyną istotnie podnosić może wartość kolekcjonerską. 

Profesjonalną wieloetapową wycenę monet, banknotów, a także pozostałych przedmiotów kolekcjonerskich z obszaru rynku numizmatycznego, uzyskać można również osobiście, odwiedzając siedzibę naszego Antykwariatu w Warszawie. Oprócz potwierdzenia autentyczności oraz określenia szacunkowej wartości waloru, nasi specjaliści doradzą Ci, jaki kanał sprzedaży pozwoli na uzyskanie najwyższej ceny na rynku. 
Dysponując narzędziami laboratoryjnymi oraz archiwum wysokojakościowych materiałów porównawczych, przeprowadzimy badanie autentyczności waloru według najwyższych międzynarodowych standardów.

 

Bezpłatna wycena w naszej siedzibie możliwa jest pod adresem:
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk 
ul. Żelazna 67/22, Warszawa 

Posiadasz obszerny zbiór monet, a nie jesteś pewien, jaka jest ich aktualna rynkowa wartość? Skontaktuj się z naszym ekspertem, który oprócz bezpłatnej wyceny kolekcji może przygotować dla Ciebie indywidualny plan sprzedaży poszczególnych elementów zbioru. Żeby zapoznać się z naszymi możliwościami w zakresie opieki nad kolekcją, przejdź do sekcji Premium. 

Poza Warszawą zespół naszych ekspertów dokonuje wycen monet i banknotów w kilku miastach Polski. Sprawdź nasz Kalendarz wydarzeń, żeby sprawdzić, kiedy bezpłatne oszacowanie wartości  walorów będzie można przeprowadzić w Twoim mieście lub skonsultuj się w sprawie niestacjonarnej wyceny telefonicznie. 

Dbając, żeby z walorami w naszych katalogach zapoznać się mogło jak najszersze grono kolekcjonerów, każdą z aukcji poprzedza stosowna komunikacja z mediami oraz promocja poprzez międzynarodowe platformy typu Sixbid , Biddr oraz Numisbids. 

W trosce o zwiększanie ilości rzetelnie opracowanych informacji, publikujemy serie edukacyjnych materiałów, poradników wideo, a także ciekawostek przygotowanych we współpracy z branżowymi autorytetami. 

Noty walorów prezentowanych w naszych katalogach spełniają najwyższe międzynarodowe standardy, a dzięki pracy w zakresie komunikacji, fotografie setek monet trafiły już do czytelników prasy, internetowych serwisów oraz widzów informacyjnych stacji. 

Aukcja czy Private Sale? Wybierz metodę sprzedaży

Aukcja to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń na rynku numizmatów, a jednocześnie kanał sprzedaży kojarzony z rekordowymi stawkami. Walory prezentowane w naszych katalogach badane i opisywane są uprzednio przez zespół ekspertów, dlatego w trosce o należytą staranność tych procedur, przyjmowanie pozycji na licytację odbywa się na dwa miesiące przed terminem aukcji. 

Przebieg oraz wyniki licytacji śledzić można w czasie rzeczywistym poprzez platformę Aukcjamonet.pl, ponadto w trakcie każdej aukcji możliwy jest kontakt telefoniczny z naszym specjalistą, który poinformuje właściciela obiektu o rezultacie sprzedaży. 

Przyjmując walory na nasze aukcje, standardowo oferujemy kolekcjonerom umowę komisową, której wzór dostępny jest na tutaj.

Oprócz standardowych aukcji stacjonarnych i internetowych kolekcjonerzy znajdą w nim również profesjonalne aukcje tematyczne, które organizujemy jako pierwsi na polskim rynku numizmatycznym. Aukcje tematyczne - poświęcone wybranej kategorii walorów - stanowią zarówno wyróżnienie pewnych kolekcjonerskich obszarów, jak i okazję do zadbania o edukację. Każdej z tematycznych aukcji towarzyszy specjalnie opracowany katalog oraz seria pogłębionych materiałów publikowanych na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych. 

W przypadku wybranych walorów Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk oferuje możliwość tzw. gwarancji sprzedaży podczas aukcji. Oferowane w katalogu walory posiadają w tym przypadku uzgodnioną cenę, po której Antykwariat zobowiązuje się je nabyć w przypadku, gdyby rezultat licytacji okazał się niższy niż ustalona z kolekcjonerem wartość. W celu poznania szczegółów takich transakcji, skontaktuj się z indywidualnym doradcą.

Rozważasz sprzedaż numizmatów za gotówkę, bo termin planowanej aukcji okazał się zbyt odległy? Odwiedź nas w warszawskiej siedzibie lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie - jako jedna z niewielu instytucji na rynku kolekcjonerskim oferujemy najwyższy standard usługi Private Sale. Sprzedaż walorów bezpośrednio w Antykwariacie gwarantuje rzetelną wycenę, a także natychmiastową wypłatę należności w gotówce lub przelewem, jeśli taką formę preferuje sprzedający. 

Kolekcjonerom planującym wprowadzenie na rynek całego bądź części zbioru proponujemy oprawę spersonalizowaną, poświęconą kolekcji jako cennemu dorobkowi kompletowanemu nierzadko przez dekady. Każdy z trafiających do nas zbiorów otwiera nowy, wieloetapowy projekt - od bezpłatnej fachowej wyceny po przygotowanie odrębnego, profesjonalnego katalogu dla zgromadzonych obiektów. 
W zależności od obszerności i tematyki kolekcji, oferujemy możliwość sprzedaży podczas jednej z głównych aukcji bądź w ramach formuły aukcji tematycznej Premium, podczas której licytowane będą wyłącznie walory ze zbioru. 
 

Żeby dopasować najkorzystniejszą strategię upłynniania kolekcji, zapraszamy na spotkanie ze specjalistą w naszej siedzibie lub - po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - poza Warszawą. 
 

Każdej z przekazywanych nam kolekcji towarzyszy najwyższe zaangażowanie całego zespołu, a także licznych ekspertów zewnętrznych i autorów publikacji, z którymi Antykwariat współpracuje w zakresie konsultacji. Walorom trafiającym do nas jako zbiór poświęcany jest również szereg odrębnych działań marketingowych mających na celu zapewnienie kolekcji jak najwyższej wartości rynkowej.

 

Dowiedz się więcej o możliwościach sprzedaży numizmatycznego zbioru w sekcji Premium - opieka nad kolekcją.

Warunki sprzedaży aukcyjnej - umowy i dokumenty

Przyjmując walory na nasze aukcje, standardowo oferujemy kolekcjonerom umowę komisową, której wzór dostępny jest na stronie

Prowizja aukcyjna uwzględniona w umowie komisowej ma wartość od 0% do 10% w zależności od kategorii waloru oraz jego wartości rynkowej. Standardowo wysokość prowizji liczona jest wg tabeli

 

Prowizja aukcyjna sprzedającego  
Cena sprzedaży waloruWysokość prowizji sprzedającego  
od 200 zł do 5 000 zł           do 10%
od 5 000 zł do 100 000 zł            0% - 5%
od 100 000 zł            0 % - zapytaj o specjalne warunki

 

Prowizja dla sprzedających banknoty wynosi 0% - właściciele zbiorów pieniędzy papierowych zwolnieni są z aukcyjnych opłat.

 

W przypadku całych kolekcji oraz walorów, których cena sprzedaży przekracza 100.000 złotych, przewidywana jest możliwość negocjacji prowizji sprzedającego. 

 

W przypadku pytań dotyczących indywidualnych warunków prowizji prosimy o kontakt ze naszym specjalistą:

Inesa Florczak 
tel. 668 271 324
e-mail: [email protected] 

Płatność za sprzedane drogą aukcji walory realizowana jest w formie przelewu na konto bankowe właściciela - lub inaczej, jeśli tak było wcześniej uzgodnione - do 30 dni od terminu licytacji. Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk oferuje również możliwość rozliczenia w gotówce, w warszawskiej siedzibie przy ul. Żelaznej 67/22. 

 

Żeby ustalić najdogodniejszy dla Ciebie rodzaj transakcji, nasz ekspert skontaktuje się z Tobą telefonicznie po zakończeniu aukcji. Wypłata należności sprzedającemu następuje w złotych, dlatego w przypadku przelewów na konto w walucie obcej należy uwzględnić aktualny kurs, według którego kwota zostanie zaksięgowana przez bank sprzedającego. 

 

W przypadku pytań dotyczących rozliczeń po aukcji, prosimy o kontakt:
Inesa Florczak 
tel. 668 271 324
e-mail: [email protected] 

Szczegółowe warunki sprzedaży Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk określa w stosownych regulaminach dostępnych tutaj

Inne usługi numizmatyczne

Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk jako pierwszy w Polsce dołączył do prestiżowego grona przedstawicieli NGC - wiodącej amerykańskiej instytucji gradingowej. Na życzenie kolekcjonerów regularnie pośredniczymy w procesie gradingu, wysyłając stosownie zabezpieczone walory do siedziby Numismatic Guaranty Company w Stanach Zjednoczonych. Specjaliści niezależnej firmy certyfikującej autentyczność dokonują oceny rzadkości monety na rynku, a następnie odsyłają walor w tzw. slabie - hermetycznym plastikowym opakowaniu. Dopełniając wszelkich niezbędnych formalności, pośredniczymy również w procedurze gradingu banknotów.

 

Dowiedz się więcej, czym jest grading monet i banknotów oraz czy może podnieść wartość Twoich zbiorów.

Jak sprzedać monetę, nie czekając na standardową aukcję? Odwiedź nasz Sklep internetowy, w którym oferujemy zarówno walory polskie, jak i zagraniczne. Jeśli jesteś zainteresowany przekazaniem przedmiotów do naszego sklepu, prosimy o przesłanie ich fotografii na adres: [email protected]
Regulamin sprzedaży poprzez sklep znajduje się w sekcji Warunki sprzedaży. W przypadku dodatkowych pytań czekamy na kontakt telefoniczny bądź zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby. 

 

Kontakt - sklep internetowy:
Bartek Wnęk
tel. 22 620 45 74
e-mail: [email protected]
 

Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk 
ul. Żelazna 67/22, Warszawa

Oprócz tradycyjnych aukcji, możliwości sprzedaży walorów bezpośrednio w Antykwariacie lub poprzez sklep internetowy, oferujemy kolekcjonerom możliwość uczestniczenia w rynku kolekcjonerskim poprzez popularną platformę Allegro. Żeby zobaczyć nasze bieżące aukcje, przejdź do Strefy Kolekcjonera NIEMCZYKpl, natomiast w celu zgłoszenia przedmiotu na licytację skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie lub odwiedzając naszą siedzibę.

 

Kontakt - Strefa Kolekcjonera NIEMCZYK.pl:
Anna Gałązka
tel. 698 905 125
e-mail: [email protected]

 

Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk 
ul. Żelazna 67/22, Warszawa