Inwestujesz w monety, omijaj okazje

Co powinien wiedzieć inwestor, do którego dotarły słuchy o hossie na rynku numizmatów? Ekspert studzi gorączkę: trend jest silnie zwyżkowy, ale obiekt z potencjałem to nie byle medalik, do którego lupka dołączona jest gratis. To rynek, na którym nie ma cenowych okazji.
Powiązane posty

Oszałamiająca cena za polską monetę. To absolutny aukcyjny rekord
50 dukatów Zygmunta III Wazy osiągnęło rekordową cenę podczas aukcji w Warszawie. To jedna z najgłośniejszych licytacji numizmatów w kraju w ostatnich latach. Licytację poprowadził Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk.

Kontrowersyjna kochanica króla
Kiedy August II Mocny wpadł na pomysł udekorowania kątów w świeżo wzniesionym drezdeńskim pałacu w stylu japońskim, zamówił w miśnieńskiej fabryce porcelany figury przedstawicieli egzotycznej fauny. Zdecydował się na sześćset modeli zwierząt, najchętniej naturalnych rozmiarów - puszystych papug, małp, lampartów. Zachowany na kolekcjonerskim rynku, pojedynczy porcelanowy drop z tej menażerii osiagnął podczas londyńskiej aukcji wartość ponad miliona dolarów. Kiedy natomiast król chciał sprawić upominek damie dworu, oczywistym wyborem wydaje się… emisja monet.