AUKCJA 6 - 25.10.2014 - Michał Niemczyk - katalog

Numer produktu: 3L00020
Kategoria: Katalogi aukcyjne polskie

63 PLN

AUKCJA 6 Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk - katalog Aukcja 6 odbędzie się 25 października 2014 roku w Warszawie. Wydany w formie książkowej, zawiera dokładne opisy i wysokiej rozdzielczości fotografie wszystkich oferowanych w aukcji 383 pozycji - monet, medali, odznaczeń. Twarda oprawa 283 x 217 mm, waga: 1,145 kg. Firma Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, w dniu 25 Października 2014, już po raz szósty zaprasza kolekcjonerów i znawców na aukcję monet do hotelu Westin w Warszawie. Jak każdego roku na amatorów czeka duża oferta, poczynając od antyku aż po wiek XX. Polecamy interesującą kolekcję aureusów i innych złotych monet antyku. Atrakcją polskiego średniowiecza jest grosz krakowski króla Kazimierza Wielkiego z XIV w. Monety złote królów polskich reprezentowane są przez super rzadkości mennictwa koronnego i elbląskiego. Ponadto piękna kolekcja groszy, talarów, dukatów i ich wielokrotności. Na uwagę zasługują liczne monety XIX wieku wybite stemplem lustrzanym. Wszystkie monety starannie wyselekcjonowane, w pięknych stanach zachowania. Największą atrakcją 6 Aukcji jest olbrzymi zbiór monet próbnych z okresu II RP z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego, w przepięknych stanach zachowania. Ponad sto złotych i srebrnych monet, kilka z nich po raz pierwszy w handlu aukcyjnym. Dla zbieraczy jest także duża oferta monet z terenów powiązanych z Polską, a mianowicie złote monety Śląska, Królewca, Rygi, Rosji. Ciekawostką jest nienotowany w żadnym katalogu i literaturze rubel Anny z 1734 roku z nieznanym dotąd błędem (w słowie IMPERATRICA - brakuje drugiej litery R), pierwszy raz pokazany publicznie. Polecamy także najrzadszą i najpiękniejszą spośród wszystkich znanych 5-złotówkę Nike 1932 (NGC MS64) ze znakomitą proweniencją. Poza tym liczne monety Europy, ordery, odznaczenia, medale królewskie wybite w złocie i srebrze. Wszystkie przedmioty mają dokładne opisy, wraz z odniesieniami do literatury i omówieniem ewentualnej proweniencji przedmiotu oraz cenami ofertowymi. Bardzo szczegółowe i dobrej jakości wierne fotografie pozwalają na dokładne zapoznanie się z monetami, medalami i odznaczeniami. POLECAMY!

Stan zachowania: nowy

Nowe produkty w naszej ofercie

Skontaktuj się z nami

22 620 45 74

Zadzwoń do nas dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów lub napisz na email: [email protected]

Najlepsza obsługa online

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

youtube facebook