• AUKCJA 7 - 23.05.2015 - Michał Niemczyk - katalog

AUKCJA 7 - 23.05.2015 - Michał Niemczyk - katalog

UNP: 3L00021
63
Termin wysyłki: 24 godziny
Odbiór osobisty: Biuro Warszawa
Płatności
Bezpieczny zakup i gwarancja ceny
Bezpieczna dostawa
Ubezpieczone przesyłki kurierskie
Zamów przez telefon
Nasi eksperci czekają z pomocą +48 (22) 620 45 74

Opis przedmiotu

Wydany w formie książkowej, zawiera dokładne opisy i wysokiej rozdzielczości fotografie wszystkich oferowanych w aukcji 403 pozycji - monet, medali, odznaczeń.
Twarda oprawa 283 x 217 mm, waga: 1,22 kg.

Firma Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, w dniu 23 maja 2015, już po raz siódmy zaprasza kolekcjonerów i znawców na aukcję monet do hotelu Westin w Warszawie.

Polecamy interesującą kolekcję złotych staterów, aureusów i innych monet antyku.
Atrakcją polskiego średniowiecza jest denar PRINCES POLONIE Bolesława Chrobrego z wizerunkiem ptaka na awersie.
Wśród bogato reprezentowanego złotego mennictwa królów polskich uwagę zwracają liczne wielokrotności dukatów, reprezentacyjne donatywy i portugały.

Do atrakcji należą trzy złote medale:
- dla Samuela Linde twórcy słownika języka polskiego,
- Henryk Rodakowski - główna nagroda paryskiego salonu malarskiego w 1852 roku, jedyna taka nagroda przyznana Polakowi,
- wielki złoty medal dla upamiętnienia cara Aleksandra III z 1894 roku.

Na aukcji oferowana jest kolejna część olbrzymiego zbioru monet próbnych II RP z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego, wszystkie w przepięknych stanach zachowania.

Jak na każdej aukcji oferowane są dziesiątki pięknych, wyselekcjonowanych monet, często z bardzo dobrą proweniencją.

Wszystkie przedmioty mają dokładne opisy, wraz z odniesieniami do literatury i omówieniem ewentualnej proweniencji przedmiotu oraz cenami ofertowymi.
Bardzo szczegółowe i dobrej jakości wierne fotografie pozwalają na dokładne zapoznanie się z monetami, medalami i odznaczeniami.

POLECAMY!

Stan zachowania: nowy