Historia Firmy Niemczyk

Firma Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk powstała w 2005 roku, lecz jej historia sięga wiele lat wcześniej. W 2001 roku Paweł Niemczyk, młody student, entuzjasta numizmatyki, wnuk znanego numizmatyka Mieczysława Niemczyka (członka Polskiego Towarzystwa Archeologicznego, Warszawskiego Towarzystwa Numizmatycznego oraz autora katalogów numizmatycznych), związał się z antykwariatem usytuowanym na Starym Mieście przy ul. Świętojańskiej w Warszawie. To kameralne przedsięwzięcie od 1989 roku prowadzane było przez pana Jacka Michalskiego, doświadczonego antykwariusza z długoletnim stażem i ustaloną renomą.

Entuzjazm, energia, wiedza, umiejętności i ponadprzeciętny zmysł handlowy Pawła Niemczyka zadecydowały, iż po kilku latach wspólnej pracy, to on został wybrany na szefa nowo powstałej firmy. Decyzja ta zaowocowała szybkim rozwojem firmy i powstaniem przedsięwzięcia na dużo większą skalę o międzynarodowym zasięgu.

Ukoronowaniem osiągnięć jest uznanie na całym świecie, zaproszenie i uczestnictwo w najbardziej prestiżowych organizacjach branżowych, sukcesy aukcji numizmatycznych, a przede wszystkim kapitał zaufania jakim darzą Pawła Niemczyka kupujący i sprzedający.

W 2010 roku Antykwariat Numizmatyczny Paweł Niemczyk zorganizował swoją pierwszą profesjonalną aukcję stacjonarną, która odbyła się 23 października w Hotelu WESTIN i zakończyła się wielkim sukcesem. Jakość i niepowtarzalność oferowanych przedmiotów sprawiły, że aukcja ta stała się najważniejszym polskim wydarzeniem numizmatycznym ostatnich lat. Łączna wartość sprzedaży wyniosła 9 873 497 złotych, średnia cena za sprzedaną pozycję wyniosła 54 852 złotych.

Oceniając renomę i wysokie notowania na rynku krajowym i zagranicznym, dobrany ze szczególną starannością kolektyw pracowników o wysokich kwalifikacjach i dotychczasowe sukcesy, można postawić tezę, że dokonania Firmy pod kierownictwem młodego, prężnego szefa Pawła Niemczyka, to dopiero początek i pierwsze kroki na drodze do rozwoju Antykwariatu Numizmatycznego.

W 2014 roku kierownictwo nad Firmą przejął brat Pawła Niemczyka, Michał Niemczyk. Firmę wspomaga doświadczony zespół pracowników wraz z panem Jackiem Michalskim. Antykwariat Numizmatyczny prowadzony pod kierownictwem nowego szefa Michała Niemczyka działa sprawnie realizując dzieło i misję śp. Pawła Niemczyka.

Dziś Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk jest najbardziej rozpoznawalnym Polskim Numizmatycznym Domem Aukcyjnym na świecie. Zajmuje się kupnem, sprzedażą i wyceną monet, banknotów, medali, odznaczeń i przedmiotów historycznych. Firma dba o wysokie standardy, pielęgnuje i rozwija zasady współpracy ze wszystkimi kontrahentami w kraju i za granicą.

Dwa razy do roku, poza aukcjami internetowymi oraz sklepem numizmatycznym, organizuje profesjonalne aukcje. Licytowane są na nich wyselekcjonowane, tylko najciekawsze i najrzadsze przedmioty. Aukcje te odbywają się w prestiżowych obiektach konferencyjnych w Warszawie, przeprowadzane są zgodnie ze światowymi standardami w zakresie profesjonalnej obsługi, bezpieczeństwa i dyskrecji transakcji.

Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne Aukcje, a także do naszego sklepu w Warszawie przy ul. Żelaznej 67 lok. 22. Do Państwa dyspozycji jesteśmy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Załoga

Jesteśmy liderem sprzedaży numizmatyki w Polsce

1.150.000

polskich złotych
Najdroższy numizmat na aukcji

14.5

miliona złotych
Rekordowy obrót aukcji

18.000

osób nam zaufało
Dziękujemy naszym klientom

270.000

sprzedanych przedmiotów
Jesteśmy dumni z takiego wyniku

Skontaktuj się z nami

22 620 45 74

Zadzwoń do nas dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów lub napisz na email: [email protected]

Najlepsza obsługa online

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

facebook